معاملات P2P در شبکه زر

معاملات p2p شبکه زر، نوعی از انواع قراردادهای هوشمند است که برای اولین بار در ایران اجرا شده و در این روش که همتا به همتا هم نامیده می‌شود، هموطنان عزیز قادر خواهند بود تا معاملات ارزی خود را با امنیت و اطمینان بالا و همچنین کاهش ریسک و خطرات احتمالی انجام دهند.

گاهی اوقات ممکن است در هنگام خرید و فروش ارزدیجیتال خود پس از توافق با طرف مقابل، در هنگام انجام معامله دچار شک و تردید شوید که آیا خریدار یا فروشنده، مبلغ و یا کوین را واریز خواهد کرد یا خیر. در اینجا روش P2P شبکه زر با هدف تسهیل و اعتماد بیشتر میان طرفین معامله، به کمک معامله‌گران خواهد آمد تا با استفاده از شرایطی خاص معاملات شکل بگیرند.

در حال حاضر این روش فقط برای فروشندگان ارزهای دیجیتال فراهم بوده و بدین صورت عمل می‌کند که ابتدا فروشنده باید قرارداد هوشمندی را ایجاد و تنظیم نماید و پس از آنکه توسط شبکه زر تایید شد، فروشنده می‌تواند با ایجاد گروه و دعوت از فرد یا افرادی که قصد خرید را دارند در این بستر مستقیما به گفتگو و مبادله بپردازند و در صورت تایید خریدار، معامله موردنظر انجام شود.

در معاملات همتا به همتا، شبکه زر به عنوان یک ناظر بین فروشنده و خریدار عمل میکند تا معاملات موجود در قرارداد با تضمین و امنیت بالا انجام شود، لازم به ذکر است که پس از انجام معامله، کارمزد از دوطرف معامله کسر خواهد شد.

معاملات P2P با چه شرایطی انجام می‌شود؟

به ازای دعوت از هر خریدار، مقداری هزینه جهت ورود به گروه موردنظر باید پرداخت شود و باتوجه به اینکه مالک قراردادهوشمند، فروشنده می‌باشد، پرداخت نیز توسط ایشان صورت می‌پذیرد.

حداکثر مدت زمان اعتبار قرارداد هوشمند 24 ساعت می‌باشد و بعد از آن قرارداد موردنظر از بین رفته و اعتباری نخواهد داشت.

مبالغ و ارزهای معامله شده در قرارداد، هیچ ارتباطی با شبکه زر ندارد.